Cercle Royal des Echecs de Charleroi
     

17th Pays de Charleroi International Tournament

Pairings

If needed, hit F5 to refresh the page

The last round starts this Saturday at 10am.

Group A

Round 9

1.

Miezis Normunds (2463)

-

De Schampheleire Glen (2347)

2.

Godart Francois (2427)

-

Gurevich Mikhail (2569)

3.

Mirzoev Azer (2506)

-

Inkiov Ventzislav (2432)

4.

Kasparov Sergey (2449)

-

Hoffmeister Frank (2170)

5.

Vesin Jean-Robert (2215)

-

Cruz Lledo Pablo (2443)

6.

Klinova Masha (2298)

-

Sclacmender Julien (2245)

7.

Okhotnik Vladimir (2384)

-

Henris Luc (2204)

8.

Goossens Hanne (2204)

-

Kukov Velislav (2382)

9.

Dauw Sterre (2192)

-

Hamblok Roel (2286)

10.

Le Quang Kim (2261)

-

Schuermans Robert (2044)

11.

Maddens Martijn (2141)

-

Wiley Tom (2207)

12.

Terryn Ezra (2007)

-

Naumkin Igor (2379)

13.

Kulkarni Rakesh (2363)

-

Gitu Paula-Alexandra (1990)

14.

Maerevoet Sim (2115)

-

Decrop Benjamin (2207)

15.

Goormachtigh Johan (2148)

-

Van Malder Dries (2126)

16.

Verheyen Olivier (2012)

-

Van Cappellen Jonas (2202)

17.

Vanderwaeren Serge (2145)

-

Vanden Bussche Steven (2001)

18.

Colin Peter (1918)

-

Roos David (2142)

19.

Jamar Vadim (1864)

-

De Block Yordi (2129)

20.

De Villers Mourad (2117)

-

Callier Christophe (1970)

21.

Guion Geoffrey (1988)

-

Werner Ivan (2110)

22.

Kasparova Tatiana (2090)

-

Geuquet Michael (1912)

23.

Huynh Laurent (2071)

-

De Weird Matthias (1962)

24.

Chauvon Guillaume (2013)

-

Mulder Bart-Piet (2176)

25.

Barbier Sigiswald (2117)

-

Grodent Gerald (2017)

26.

Russian Carlo (1992)

-

Mitran Anthony Cristian (2096)

27.

Godry Clement (1940)

-

Mueller Martin (2078)

28.

Hafner Christian (2072)

-

Bruno Ricardo (1989)

29.

De Herdt Yasseen (2146)

-

Nair Sanjeev (1942)

30.

Van Uytven Eric (2046)

-

Barbier Wim (2117)

31.

Watelet Sylvain (1969)

-

Dallemagne Maximilien (2100)

32.

Kolp Theo (1980)

-

Thirion Marcel (2100)

33.

Uhoda Philippe (2068)

-

Dierckens Sarah (1783)

34.

Barbier Wiebke (2031)

-

Timmermans Daniel (1908)

35.

Lui Eric (1970)

-

Depouhon Jean (2026)

36.

De Smedt Mark (1926)

-

Barbier Astrid (1842)

37.

Verbist Julien (1954)

-

Mitran Marie (1768)

.

Van Der Meiden Dirk (2018)

1

Bye ()

.

Gillot Florent (1975)

0

Absent ()

.

Iolis Oleg (2151)

0

Absent ()

.

Philippe Denis-Emmanuel (2047)

0

Absent ()

.

Van Mechelen Jan (2217)

0

Absent ()

Group B

Round 9

1.

Mota Pankit (1866)

-

Collart Loris (1920)

2.

De Block Fabio (1956)

-

Van Poucke Simon (1996)

3.

Harutyunyan Axel (1993)

-

De Bock Thijs (1959)

4.

Roels Frederik (1870)

-

Vingerhoets Luc (1974)

5.

Cornil Etienne (1915)

-

Heymans Berwout (1664)

6.

Wirth Charles (1730)

-

Gorts Sven (1901)

7.

Akulov Lev (1882)

-

Gregorio Santiago (1780)

8.

Denivet Axel (1863)

-

Vanhee Freddy (1874)

9.

Dohogne Yves (1854)

-

Vernimmen Pierre (1876)

10.

Lot Diederik (1957)

-

Engelen Vincent (1760)

11.

Van Dijck Bjarne (1933)

-

Atanasiu Nicolae (1817)

12.

Dellaert Ines (1507)

-

Paul Bernard (1854)

13.

Marchiano Marco (1837)

-

Meyer Nicolas (1746)

14.

Rousseau Jean-Francois (1885)

-

Frederiksen Jens (1702)

15.

Akulova Alicia (1772)

-

Wlogalski Olivier (1876)

16.

Temmerman Hans (1744)

-

Thierens Christian (1868)

17.

Willen Ronny (1851)

-

Heldenbergh Nils (1645)

18.

Deneyer Frank (1808)

-

Partoens Remi (1708)

19.

Damlakhi Mahmoud (1638)

-

Desinte David (1773)

20.

Leloutre Bernard (1692)

-

Rauta Nicolas (1966)

21.

Van Der Meiden Albert (1877)

-

Keiser Marc (1703)

22.

Godart Clara (1651)

-

Alessi David (1817)

23.

Cuvelier Annelies (1816)

-

Godart Michel (1657)

24.

Van Puyvelde Stijn (1809)

-

Reghabi Gholami Jahangir (1648)

25.

De Bode Joren (1634)

-

Ooghe Jean-Marie (1805)

26.

Flamant Jacky (1614)

-

Carpentier Julian (1794)

27.

Lucifora Nicolas (1781)

-

Balon Eric (1612)

28.

Deblock Kien (1531)

-

Claude Julien (1736)

29.

Solis Calancha Jordi (1570)

-

Moens Patrick (1879)

30.

Ponnet Guy (1623)

-

Silovy Alain (1842)

31.

Van Simaeys Axel (1738)

-

Boshra Abanoub (1643)

32.

Servais Frederic (1703)

-

Meulenyzer Alan (1585)

33.

Akulov Mikhail (1663)

-

Poussart Antoine (1628)

34.

Burdot Yves (1604)

-

Pierquin Adrien (1662)

35.

Vukojevic Ferrari Viktor (1509)

-

Rousseau Christilla (1649)

36.

Lacheron Edouard (1632)

-

De Cocq Ramin (1766)

37.

Essomba Thomas (1539)

-

De Vroe Philip (1756)

38.

Van Bael Pascal (1710)

-

De Briey Aurian (1591)

39.

Schleck Victor (1630)

-

Burnay Gerard (1690)

40.

Louis Andre (1652)

-

Van Eetvelde Bart (1542)

41.

De Smet Karl (1574)

-

Bultijnck Kristoff (1577)

42.

Haulotte Francois (1775)

-

Lenoir Aurele (1658)

43.

Bussola Eric (1572)

-

Michielsen Kobus (1717)

44.

Sohet Cedric (1681)

-

Dumoulin Michel (1697)

45.

De Geest Jan (1603)

-

Vlaeyens Manu (1579)

46.

Marechal Georges (1631)

-

Burdot Louis (1548)

47.

Auquier Yvan (1574)

-

Henrotte Christian (1639)

.

Djerbou Samy (1778)

1

Bye ()

.

Castellana Michael (1558)

0

Absent ()

.

Engelaer Maurice (1915)

0

Absent ()

.

Glorieux Leonard (1730)

0

Absent ()

.

Jafari Yasin (1573)

0

Absent ()

.

Spaens Kjell (1956)

0

Absent ()

.

Vanhee Lars (1776)

0

Absent ()

Group C

Round 9

1.

Doossche Carlo (1571)

-

Moens Bernard (1595)

2.

Goblet Gilles (0)

-

Wibowo Kevin (1382)

3.

Woyave Pascal (1595)

-

Jamar Marc (1464)

4.

Ok Sidar (1493)

-

Oosterlinck Luc (1593)

5.

Louis Vincent (1398)

-

Lorge Jerome (1565)

6.

Wiot Philippe (1593)

-

Wery Arthur (1390)

7.

Soretti Vincenzo (1547)

-

Lorge Edouard (1201)

8.

Van Mol Yves (1530)

-

Lemaire Jean-Paul (1355)

9.

Nica Radu-Catalin (1463)

-

Pevenage Louis (1341)

10.

Godart Marielle (1182)

-

Van Der Voorde Sonja (1410)

11.

Meyer Thierry (1084)

-

Alary Philippe (1491)

12.

Delvaux Guy (1532)

-

Oloeriu Calin (1330)

13.

Navez Alice (1117)

-

Romboni Charles (1445)

14.

Meyer Alexandre (1022)

-

Deschuyteneer Lucien (1361)

15.

Michielsen Lies (1459)

-

Gaudin Roger (1323)

16.

Heynsmans Michel (1453)

-

Van Hille Clara (1296)

17.

Simon Fernand (1396)

-

Cotman Lothar (1127)

18.

D'Elia Michele (1376)

-

Visee William (0)

19.

Wibowo Ruben (1272)

-

Verbanck Mario (1358)

20.

Capone Angelo (0)

-

Nagy Peter (1417)

21.

Van Campenhoudt Theo (1190)

-

Deboulle Patrick (1401)

22.

Van Hoyweghen Noah (1349)

-

Rorive Alain (1257)

23.

Florent Jean-Marie (1331)

-

Burdot Yvan (1227)

24.

Alcamisi Charles (1113)

-

Hurreau Jean Francois (1315)

25.

Kaczmarzyk Eric (1305)

-

Grobelny Melodie (1160)

26.

Piette Pol-Henri (1426)

-

Drappa Francesco (1298)

27.

Pes Adriano (1150)

-

Pierquin Jean-Bernard (1323)

28.

Bruno Luigi (1271)

-

Marchal Michel (1150)

29.

Abrassart Agnes (1149)

-

Wery Laurent (1175)

30.

Van Tendeloo Maria (1108)

-

Bara Gloria (1257)

31.

Croufer Guillaume (1183)

-

Navez Antoine (1068)

32.

Van Hoyweghen Gabriel (852)

-

Lorge Augustin (1156)

33.

Cotman Dirk (1342)

-

Heldenbergh Izia (0)

34.

Dekoker Patricia (1216)

-

Oloeriu Lacramioara (0)

35.

De Nys Noa (1150)

-

Wuillaume Nathan (0)

36.

Van Hoyweghen Mathis (910)

-

Hurreau Donovan (1124)

.

Legros Frederic (1379)

0

Absent ()

.

Majewski Maryian (1424)

0

Absent ()

.

Vanhee Dirk (1397)

0

Absent ()

.

Wauthy Bernard (1395)

0

Absent ()

 
     

News | Information | CREC | e-Mail us